Hakkımızda - Miniyoki

TÜRKİYE'NİN HER YERİNE KARGO SADECE 7 TL *** 200 TL+ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO *** KAPIDA ÖDEME İMKANI

Hakkımızda

Hoşgeldiniz! Gelin size Miniyoki'yi anlatalım...

AMACIMIZ:

İki kadın girişimci olarak Miniyoki'yi kurarken kalbimizde iki amaç vardı:

Dünya standartlarında etik, organik ve sürdürülebilir şekilde üretim yapan bir bebek markası oluşturmak; Türk tekstilini bu alanda da en iyi şekilde dünyaya tanıtmak,

Bunu yaparken bir taraftan topluma ve yaşadığımız çevreye değer katmak. 

İLKELERİMİZ:

Sizin ve  Bebeğinizin Sağlığı:

Miniyoki olarak birinci önceliğimiz sağlık, her zaman da öyle olacak. Kendi sevdiklerimize kullandırmayacağımız bir ürünü piyasaya sürmeyi aklımızdan bile geçirmeyiz.

Tüm ürünlerimizde kumaşından etiketine kadar %100 yüksek kalite pamuk kullanıyor; polyester gibi plastik içeren ve hem bizlere, hem de dünyaya zararlı olan materyallere yer vermiyoruz. Aynı şekilde kullandığımız boyaların doğal, emzik askılarımızdaki metalin ise nikelsiz olmasına kadar her ayrıntıya özen göstererek sağlığınızı ön planda tutuyoruz.

Çevre Dostu, Etik ve Sürdürülebilir Üretim

Ürünlerimizde yer alan OEKO-TEX® sertifikası, tüm hammadde ve üretim süreçlerinin hem insan sağlığına etkisi, hem de çevrenin korunması ve ekolojiye uygunluk açısından test edilip, onaylandığı ve uluslarası standartta sertifikalandırıldığı anlamını taşır. 

Çevreye zararlı olan insana da zararlıdır. Hepimiz hem birbirimize, hem de dünyaya karşı bir sorumluluk taşıyoruz. Biz de marka olarak ne kadar büyük bir sorumluluğa sahip
olduğumuzun farkındayız.

Moda sektörünün çevreye en büyük zararı veren birkaç sektörden biri olduğu günümüzde, etik ve sürdürülebilir üretim yapmak ve yalnızca böyle üreticileri desteklemek izleyebileceğimiz tek yol. Eminiz siz de bizim gibi düşünüyorsunuz! 

Bu yüzden firma olarak, doğal materyal ve ekolojik üretimin yanısıra, kumaş ve kaynak israfının da önüne geçebilmek için yalnızca ihtiyacımız olan butik adetlerde üretiyor ve elimizdeki her bir parça kumaşı değerlendiriyoruz. Ayrıca etik üretimin parçası olarak, tedarik zincirimizin hiçbir halkasında çalışanlarına gereken insani ve fiziksel şartları sağlamayan herhangi bir üreticiye yer vermiyoruz.
 
Güzellikler Paylaştıkça Artar
 
Birçoğumuz dünyadaki eşitsizlik ve adaletsizliklere karşı güçsüz hissetsek de, hepimizin yapabileceği irili ufaklı şeyler olduğunu da biliyoruz. Bazen bize küçük gelen iyiliklerimizin ise bir insan hayatında tahmin edilemeyecek kadar büyük etkisi olabilir. Özellikle bu insan bir çocuksa... Bu düşünceden yola çıkarak, her ay gelirlerimizin bir kısmını ihtiyacı olan çocuklarımızı desteklemeye ve gelişimlerine katkıda bulunmaya ayıracağız ve neler yaptığımızı elden geldiğince sizlerle de paylaşıyor olacağız. 

Yine çocuklarımızın ve hepimizin geleceğinin en önemli parçası olan doğamız için, ülkenin dört bir yanında destek verdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarını da sertifikaları ile sizlerle paylaşacağız. Amacımız sizin katkınızla neler yapıldığını görmeniz; her birimizin etki alanının aslında ne kadar geniş olduğunu birlikte farketmemiz ve ilhamımızın hiç sönmemesi!

Güzelliklerin paylaştıkça arttığı, daha sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyor ve bunun için daima elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu yolculuğumuzda sizi de aramızda görmekten
mutluluk duyarız.